W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje materacy, które zapewnią nie tylko komfortowy sen, ale również dodatkowe funkcje wspierające zdrowie i wygodę, a także wpływające pozytywnie na wieczorny relaks. SleepMed, jako jeden z wiodących producentów materacy, oferuje innowacyjne modele regulowane pod względem kąta ich nachylenia – oznacza to więc, że idealnie nadają się do regulowanych stelaży. W jakich jednak przypadkach w szczególności warto się na nie zdecydować?

Czym wyróżniają się materace SleepMed?Materace regulowane SleepMed: kiedy warto się zdecydować?

Materace regulowane SleepMed przede wszystkim zapewniają wygodny wypoczynek ze względu na zastosowanie tworzyw wysoko odpornych na wyginanie oraz odkształcenia. Tym samym więc są to produkty przystosowane do regulowanych stelaży znajdujących się w łóżkach, które posiadają możliwość dostosowania kąta nachylenia podnóżka czy zagłówka. Niezależnie zatem od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, nie musimy martwić się o kondycję materaca, a możemy cieszyć się komfortowym wypoczynkiem dostosowanym do naszych indywidualnych preferencji. W materacach SleepMed zastosowano bowiem takie materiały, jak pianki wysoko i termoelastyczne, które wykazują się doskonałą odpornością na codzienne użytkowanie oraz nie ulegają odkształceniom w wyniku nacisku ciała użytkownika czy innych czynników. Doskonałym tego przykładem jest chociażby model SleepMed Comfort. W swoim wypełnieniu opiera się na dwóch warstwach pianki wysokoelastycznej VPPHR oraz piance termoelastycznej VitaRest, które razem przekładają się na wyjątkową wytrzymałość materaca. Produkt ten idealnie więc nadaje się do stelaży regulowanych – jest odporny na wyginanie i zawsze wraca do swojej pierwotnej formy po opuszczeniu stelaża na płasko.

Główne zalety materacy regulowanych

Możliwość regulacji materaca razem ze stelażem w głównej mierze pozwala na znalezienie optymalnej pozycji snu. Nie każdy z nas lubi bowiem wypoczywać “na płasko”, dlatego też takie rozwiązanie okazuje się być na wagę złota. Inni preferują pozycję z lekko podniesionym tułowiem, zaś inni wymagają utrzymania nóg wyżej niż reszta sylwetki. Uniesienie górnej części stelaża i materaca może pomóc też w redukcji chrapania i problemów z oddychaniem, podczas gdy uniesienie nóg wspiera krążenie oraz prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Poza tym materace regulowane wyróżniają się także tym, iż są niesamowitym wsparciem dla zdrowia i mogą nawet znacząco poprawić jakość życia. To produkty szczególnie polecane osobom zmagającym się z refluksem żołądkowym, obrzękiem nóg czy problemami z kręgosłupem. Charakteryzują się również wielofunkcyjnością, gdyż mogą być stosowane nie tylko w celu codziennego wypoczynku, ale także relaksacji w czasie wieczornej rutyny. Koniec końców wielu z nas przed snem lubi w łóżku obejrzeć odcinek ulubionego serialu czy przeczytać kilka stron nowej książki. Na płaskim materacu tego tupu czynności są mało komfortowe, dlatego też możliwość podniesienia jednej części materaca znacznie wpływa na odczuwaną przez nas wygodę. Ostatecznie produkty SleepMed wyróżniają się długowiecznością i wysoką jakością. Zastosowanie odpowiednich materiałów odpornych na eksploatację i odkształcenia przekłada się na długą żywotność materaca. Inwestycja w tego typu podłoże do snu jest zatem gwarancją wielu lat komfortowego użytkowania.

Kiedy warto zdecydować się na materac regulowany SleepMed?

Regulowany materac SleepMed bez wątpienia posiada wiele zalet, ale w jakich przypadkach może w szczególności się nam doskonale sprawdzić? Przede wszystkim jest to rozwiązanie dedykowane osobom z problemami zdrowotnymi, a w szczególności ze schorzeniami kręgosłupa. Materac regulowany pozwala bowiem na precyzyjne dostosowanie kąta nachylenia, a dzięki temu łatwiej znaleźć wygodną pozycję, która jest także zdrowa dla kręgosłupa i umożliwia zachowanie prawidłowej postawy. Uniesienie nóg czy tułowia może także pomóc w rozłożeniu ciężaru ciała w sposób, który redukuje nacisk na kręgi i mięśnie pleców. Ponadto regulacja materaca pozwala na lepsze wsparcie naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapobiegając dolegliwościom bólowym lub nawet pogłębianiu się schorzenia.

Materace regulowane SleepMed to także dobry wybór dla osób z obrzękami nóg, ponieważ uniesienie dolnych kończyn sprzyja lepszemu odpływowi limfy, co przeciwdziała zastojom płynów w tkankach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejsza się również nacisk na naczynia krwionośne, a więc materac bezpośrednio przekłada się na redukcję obrzęku i ewentualnych opuchnięć.

Jeśli posiadamy specyficzne wymagania odnośnie ułożenia w czasie, snu modele regulowane również mogą być strzałem w dziesiątkę! W każdym momencie jesteśmy w stanie zmienić kąt nachylenia według własnych potrzeb. Materac regulowany może także sprawdzić się osobom, które współdzielą jedną przestrzeń sypialnianą ze swoim partnerem. Zaopatrując się w dwa osobne podłoża, cieszymy się komfortowym wypoczynkiem bez naruszania wygody i spokoju snu drugiej połówki.

Nad zakupem materacy regulowanych SleepMed powinny też zastanowić się osoby prowadzące na co dzień aktywny tryb życia. Wymagają one bowiem większego wsparcia ciała i lepszego odciążenia mięśni, aby ich organizm mógł właściwie się zregenerować. Wtenczas mogą unieść tułów lub podnóżek, gwarantując sobie właściwy przepływ krwi do mięśni i przyczyniając się do szybszego odzyskania sił. Poza tym poprawa krążenia krwi przekłada się także na bardziej skuteczną eliminację z organizmu różnorodnych toksyn i produktów przemiany materii. Materac regulowany pozwala naturalnie również znaleźć wygodną dla siebie pozycję wypoczynku, co zmniejsza napięcie mięśniowe i umożliwia zachowanie prawidłowej postawy ciała.

Nareszcie modele regulowane SleepMed są po prostu dobrym wyborem dla tych, którzy chcą lepiej zadbać o jakość swojego snu. Pragną oni zainwestować w swoje zdrowie i dobre samopoczucie, więc poszukują rozwiązań gwarantujących faktycznie głęboki i regenerujący wypoczynek. Poza tym materace SleepMed stanowią długoterminowy zakup, który pozwala zachować zdrowy sen nawet przez wiele lat codziennego użytkowania.

Materace regulowane SleepMed zdecydowanie są więc produktami wartymi inwestycji, gdyż przekładają się na większy komfort wypoczynku. Wyposażenie się w tego typu podłoże do snu może być jednak szczególnie korzystne dla osób z problemami zdrowotnymi czy tych prowadzących aktywny tryb życia. Regulowany materac pozwala bowiem uzyskać lepsze wsparcie ciała, co przekłada się na lepszą regenerację organizmu.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.