Jednym z czynników, który w dużej mierze wpływa na jakość naszego wypoczynku, jest temperatura. Zresztą sami możemy zauważyć, że gdy dokucza nam chłód lub gorąco, nie jesteśmy w stanie zasnąć, a w nocy często się przebudzamy. Dlatego też tak ważne jest to, aby zadbać o warunki swojego wypoczynku, a tym samym o zachowanie odpowiedniej temperatury. Jak jednak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wysokiej jakości produkty SleepMed, takie jak materace czy poduszki, które posiadają zdolność do termoregulacji. Koniecznie poznaj ich właściwości!

Materace z regulacją ciepłaKontrola temperatury a sen: jakie materace i poduszki zapewniają optymalną regulację ciepła?

Niesłusznie często jesteśmy przekonani, że akcesoria sypialniane odpowiadają jedynie za wygodę użytkownika oraz ewentualnie zapewnienie higienicznego środowiska snu. Okazuje się jednak, że dobrze dobrany materac SleepMed potrafi także rozwiązać problem dokuczliwego chłodu lub gorąca w czasie wypoczynku. Jak to możliwe? Produkty SleepMed opierają się bowiem na wykorzystaniu materiałów o dużej przewiewności, dzięki czemu usprawniają obieg powietrza we wkładzie materaca. Nie pozwalają zatem na to, aby ciepło wydzielane przez organizm pozostawało na powierzchni podłoża, doprowadzając w końcu do przegrzania się ciała i nadmiernego pocenia się. Przykładowo pianka wysokoelastyczna VPPHR zapewnia maksymalną cyrkulację powietrza, stale dbając o to, żeby w otoczeniu wypoczynku było obecne wyłącznie świeże powietrze. Takie rozwiązanie zapewnia z kolei model SleepMed Premium Plus. Jest to materac, który nie ma sobie równych, jeśli chodzi o kwestię regulacji ciepła w czasie snu. Dzięki wypełnieniu z pianki wysokoelastycznej podłoże jest w stanie skutecznie odprowadzać ciepło, gwarantując komfort cieplny, nawet podczas upalnych czy chłodnych nocy. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy zmagają się z nadmierną potliwością ciała czy nieustannie odczuwanym zimnem, a przy tym chcą zadbać o higienę swojego snu.

Poduszki z wypełnieniem termoelastycznym

Produkty SleepMed posiadają doskonałe zdolności do regulacji temperatury również dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów termoelastycznych, takich jak chociażby pianka termoelastyczna VitaRest. Jest to rodzaj wypełnienia, który potrafi reagować na ciężar, a przede wszystkim temperaturę ciała użytkownika, dostosowując się do jego potrzeb. Podczas gdy tradycyjne modele materacy czy poduszek zatrzymują ciepło ciała, produkty SleepMed stosują pianki termoelastyczne przewodzące ciepło, aby poprawić przewiewność otoczenia. Nasza skóra w trakcie snu jest w stanie swobodnie oddychać, dzięki czemu nie ulegamy nadmiernemu poceniu się, a możemy cieszyć się komfortowym wypoczynkiem. Podobnymi właściwościami wyróżnia się także pianka Celsius-Waterlilly. Posiada ona dużą wrażliwość na temperaturę, co przekłada się nie tylko na lepsze wsparcie ciała i dostosowanie kształtu podłoża do sylwetki, ale także zapewnienie komfortu cieplnego w czasie snu. Dobrą propozycją jest tutaj wówczas materac SleepMed Hybrid Premium Plus, którego wypełnienie cechuje się dużą przewiewnością, a tym samym pozwala na samoistną wentylację, eliminując ryzyko zbyt wysokiej lub niskiej temperatury towarzyszącej wypoczynkowi. Pianki termoelastyczne są więc odpowiedzialne nie tylko za dostosowanie do anatomicznej budowy ciała, ale także regulację temperatury, dzięki której cieszymy się spokojnym snem.

Technologia AirForce wpływająca na komfort cieplny

Dużym atutem produktów SleepMed, który także wpływa na zdolność regulacji temperatury wypoczynku, jest wykorzystanie technologii AirForce. Jest to rozwiązanie znacznie zwiększające przewiewność materacy i poduszek, a główną rolę odgrywają tutaj nacięcia w wypełnieniu tworzące specjalne kanały wentylacyjne poziome i pionowe. Dzięki temu struktura wkładu posiada bardziej otwarty charakter umożliwiający swobodny obieg powietrza i zapobiegający magazynowaniu się wilgoci. Oznacza to również, że ciepło emitowane przez ciało użytkownika nie gromadzi się w wypełnieniu, a jest bezproblemowo uwalniane za pomocą kanałów wentylacyjnych. W jego miejsce zaś pojawia się świeże powietrze, dzięki czemu stale zachowujemy optymalną temperaturę warunków wypoczynku. Technologię Aiforce wykorzystuje natomiast m.in. materac SleepMed Hybrid Premium. Nacięcia zastosowano w nim w piance wysokoelastycznej VPPHR, która stanowi podstawę budowy materaca. Dzięki temu cały produkt zyskuje na większej przewiewności, co bezpośrednio przekłada się na uzyskanie komfortu cieplnego i higienicznego wypoczynku.

Dodatkowe rozwiązania w produktach SleepMed

To jednak jeszcze nie wszystko, czym mogą pochwalić się materace i poduszki SleepMed. Za regulację temperatury w czasie snu może tutaj także odpowiadać pokrowiec. Choć stanowi on dodatkową warstwę w budowie produktu, to jednak jego materiały zwiększają przewiewność podłoża wypoczynku. Przykładowo pokrowiec Merced na bocznych płaszczyznach materaca wykorzystuje elastyczną taśmę 3D, która usprawnia cyrkulację powietrza i skutecznie odprowadza wilgoć, co przyczynia się do zachowania odpowiedniej temperatury snu. Z kolei pokrowiec Probiotex opiera się na zastosowaniu dzianiny Tencel wyróżniającej się dużą oddychalnością, a nawet posiadającą zdolność do chłodzenia materaca w czasie użytkowania. Innym rozwiązaniem jest natomiast poduszka SleepMed Supreme Pillow, która poza pianką termoelastyczną może także pochwalić się włóknami węglowymi. Jest to komponent cechujący się dobrą przewodnością, a tym samym zdolnością do odprowadzania nadmiaru ciepła. Poduszka zapobiega więc przegrzewaniu się głowy oraz karku, dbając o to, aby jej strona, na której wypoczywamy, była stale chłodna i przyjemna. Ponadto włókna węglowe ponownie pozwalają zwiększać cyrkulację powietrza, dzięki czemu powierzchnia do spania pozostaje sucha. Regulację temperatury w czasie wypoczynku możemy jednak również osiągnąć za pomocą maty kokosowej SleepMed. Choć jej przeznaczeniem w głównej mierze jest zwiększanie twardości podłoża do snu, to jest to produkt, który wyróżnia się także przewiewnością, a tym samym wilgoć materaca jest odprowadzana sprawniej niż dotychczas. Dzięki temu też użytkownik uzyskuje komfort cieplny, nie martwiąc się o przegrzanie ciała i nadmierne pocenie się w czasie wypoczynku.

W ofercie SleepMed nie brakuje więc produktów, które zapewniają optymalną temperaturę snu. Wiele zastosowanych w nich technologii i rozwiązań przekłada się na zdolność produktów do regulacji ciepła. Pamiętajmy jednak o tym, aby podczas wyboru podłoża do snu czy poduszki nie kierować się wyłącznie właściwościami termoregulacyjnymi. Nie bez znaczenia pozostają także indywidualne potrzeby, które decydują a jakości naszego wypoczynku.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Premium Plus, Hybrid Premium, Hybrid Premium Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.