Materace SleepMed do snu to prawdziwie wielofunkcyjne produkty, które odpowiadają nie tylko za wygodę naszego wypoczynku. Wyróżniają się wieloma cennymi właściwościami umożliwiającymi nawet ogólną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Jedną z kluczowych kwestii wartych uwagi jest jednak zdolność tych materacy do poprawy krążenia krwi. Warto bowiem wiedzieć, że źle dopasowane podłoże do snu może prowadzić do problemów z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego. Na szczęście materace SleepMed są rozwiązaniem będącym w stanie zaradzić tego typu dolegliwościom! Na czym dokładnie polega ich zdolność do poprawy krążenia krwi?

Pianki termoelastyczne ViscoMaterace SleepMed i ich zdolność do poprawy krążenia krwi

Przede wszystkim duże znaczenie ma tutaj zastosowanie odpowiednich materiałów do wypełnienia materaców. To one są elementem budowy, który odpowiada za większość właściwości produktu i jego komfort użytkowania. Tym samym więc też wypełnienie materaca wskazuje na jego zdolność do poprawy krążenia krwi użytkownika. W produktach SleepMed w głównej mierze stawia się na pianki termoelastyczne Visco. Są to komponenty znane ze swojej pamięci do kształtu, która oznacza, że materac zawsze wraca do swojej pierwotnej formy, nawet mimo dużego i wielogodzinnego nacisku na wkład podłoża. W jaki jednak sposób pianki termoelastyczne mogą odpowiadać za poprawę krążenia krwi? Warto więc wiedzieć, że ich zadaniem jest dostosowanie do indywidualnych krzywizn ciała użytkownika, jednocześnie redukując punkty nacisku, a to w rezultacie przekłada się na swobodny przepływ krwi. Pianka podczas wypoczynku na materacu zachowuje się niczym druga skóra, która delikatnie otacza naszą sylwetkę, nie naruszając prawidłowego funkcjonowania organizmu. Doskonałym tego przykładem jest model SleepMed Premium. W swoim wypełnieniu opiera się na piance termoelastycznej VitaRest, która zapobiega wszelkim uciskom, odciąża i przyjemnie otula ciało, pozwalając na sprawne funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, materiał ten cechuje się właściwościami przeciwodleżynowymi, dzięki czemu po porannym przebudzeniu nie zmagamy się z dolegliwościami bólowymi.

Strefy komfortu materaców SleepMed

Kolejnym czynnikiem decydującym o zdolności materacy SleepMed do poprawy krążenia krwi są strefy komfortu uwzględnione w budowie produktu. Podłoże do snu jest podzielone na osobne segmenty, które odpowiadają za wsparcie poszczególnych części ciała. Dlatego też wyróżniamy strefę biodrową, która cechuje się większą twardością, czy np. strefę podparcia uda o większej miękkości. Budowa materaca jest zatem zaprojektowana w ten sposób, aby całe ciało mogło otrzymać odpowiednie wsparcie na różnych jego wysokościach. Tym samym strefy komfortu umożliwiają swobodny przepływ krwi, ponieważ materac nie wywołuje nadmiernego nacisku, który mógłby blokować kanały żylne. Podłoże dopasowuje się w ten sposób, aby jednocześnie zapewniać komfort oraz stabilność ciała, co też przekłada się na zachowanie prawidłowej postawy, również pod pewnym względem odpowiedzialnej za poprawę krążenia krwi. W efekcie użytkownik otrzymuje poczucie całkowitego odprężenia, a jego wypoczynek zyska na jakości. Podobnie też jak w przypadku pianek termoelastycznych, utworzone z nich strefy komfortu dopasowują się idealnie do anatomicznej budowy ciała, mając ogólnie pozytywny wpływ na zdrowie i nasze samopoczucie w ciągu dnia.

Sprężyny kieszeniowe i elastyczność punktowa

W kwestii redukcji punktów nacisku oraz dostosowania do naturalnych krzywizn ciała nie sposób także nie wspomnieć o zastosowaniu w materacach SleepMed sprężyn kieszeniowych – stanowią one dodatkową warstwę budowy materaca, która cechuje się doskonałą elastycznością punktową. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że każda ze sprężyn pracuje niezależnie od innych i w indywidualny sposób reaguje na ciężar ciała, zapewniając mu punktowe wsparcie. Można zatem powiedzieć, że sprężyny kieszeniowe działają na podobnej zasadzie co strefy komfortowe, jednak z jeszcze większą dokładnością i precyzją. Należy jednak zaznaczyć, iż nie wywołują one nadmiernego nacisku, dzięki czemu nadal możliwy jest swobodny przepływ krwi. Sprężyny kieszeniowe są z kolei wykorzystywane w materacach hybrydowych SleepMed. Dobrą propozycją jest tutaj model SleepMed Hybrid Premium. To produkt, któremu nie można odmówić świetnej elastyczności punktowej niezależnie od przyjętej pozycji w czasie snu. W każdym przypadku zapewnia odpowiednie podparcie i usprawnia krążenie krwi, umożliwiając mięśniom rozluźnienie, a tym samym ich porządną regenerację. Materac ugina się jedynie w miejscach, gdzie wywoływany jest nacisk przez ciało – samodzielnie nie powoduje ucisku, który mógłby zakłócać wypoczynek i blokować kanały żylne.

Materace SleepMed o właściwościach ortopedycznych

Doskonałe komponenty zastosowane w materacach SleepMed świadczą również o właściwościach ortopedycznych tych produktów, co także ponownie wskazuje na ich zdolność do poprawy krążenia krwi. Stanowią zatem idealne podłoże do snu dla tych, którzy zmagają się z ewentualnymi problemami zdrowotnymi, w tym ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Wtenczas jakość snu staje się szczególnie istotna, a źle dobrany materac może niestety pogłębiać dolegliwości. Warto zatem wyposażyć się przykładowo w model SleepMed Comfort Plus, w którym zastosowano zarówno piankę termoelastyczną Visco, jak i strefy komfortu. Materac posiada więc doskonałe właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne, które umożliwiają poprawę krążenia krwi. Podłoże redukuje ilość punktów nacisku, zapewniając przyjemne otulenie. Na tak przygotowanym materacu możemy zatem pożegnać się z porannym obrzękiem nóg spowodowanym zatamowaniem kanałów żylnych, a w rezultacie niesprawnym przepływem krwi. Model SleepMed pozwala odpowiednio dotlenić tkanki, a nawet zapobiega pogłębianiu się dolegliwości bólowych, łagodząc przykładowo bóle karku oraz pleców.

Materace SleepMed dzięki swoim zaawansowanym technologiom i rozwiązaniom mogą zatem przyczynić się do poprawy krążenia krwi, nie tylko w czasie snu, ale także na co dzień. Redukcja punktów nacisku, wysoka elastyczność oraz strefy komfortu to jedne z głównych czynników, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Odpowiedni materac do snu stanowi zatem kluczowy aspekt zdrowia i dobrego samopoczucia.

wyrób medyczny
Materace SleepMed Premium, Comfort Plus, Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.