Na rynku mamy dostępne kilka rodzajów materacy, a wybór tego odpowiedniego dla siebie może stanowić nie lada wyzwanie. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę twardość materaca oraz jego indywidualne właściwości. Wyróżniamy materace piankowe, hybrydowe i znane nam od lat – sprężynowe. Jednak, który zapewnia optymalne podparcie całego ciała i pozwala komfortowo wypocząć po ciężkim dniu? Poznajmy nową odsłonę materacy sprężynowych!

Współczesne materace sprężynowe

Materac do spania ma jedną podstawową funkcję – umożliwia nam efektywne wysypianie się, a co za tym idzie nabranie sił na kolejny dzień i zapewnienie dobrego samopoczucia. Zapewnić to mogą materace sprężynowe, które różnią się od tych produkowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Zasadnicza różnica polega na tym, że sprężyny osadzone są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu materac pracuje w miejscu nacisku, nie powodując rozchodzenia się drgań. Również nie musimy obawiać się o odczuwanie sprężyn, kiedy na nim leżymy. W ten sposób materac nabiera nowe cechy, z których możemy na co dzień korzystać i cieszyć się przez lata.

Cechy materaca sprężynowego

Materac sprężynowy w KrakowieNajwięcej o materacu zawsze mówią jego cechy oraz komfort, jaki daje podczas odpoczynku. Materace sprężynowe, cechują się wysoką trwałością oraz wytrzymałością, ponieważ sprężyny są odporne na uszkodzenia oraz odkształcenia, zachowując przez długi czas swój pierwotny kształt. Dostosowują się również idealnie do naszego ciała zapewniając w ten sposób optymalne podparcie kręgosłupa. Odpowiada za to indywidualne uginanie się sprężyn, które dopasowują się do ciężaru, jakie wywiera ciało. Sprężyny umieszczone kieszeniach umożliwiają odpowiednio dużą oddychalność całej konstrukcji, podwyższając jego higieniczność. W ten sposób wewnątrz panuje odpowiedni poziom wilgoci, a drobnoustroje nie gromadzą się. Ważną cechą materacy kieszeniowych jest fakt, że redukują drgania, jakie wykonuje poprzez ruch druga osoba. Wynika to z indywidualnej pracy każdej sprężyny. Wyróżnić możemy również wysoką elastyczność punktową, dzięki czemu niemal perfekcyjnie dopasowuje się do ciała, wagi oraz preferowanej pozycji podczas snu. Do wyjątkowych materacy, które będą spełniać swoja funkcje należą Hilding Cha-Cha oraz Hilding Lambada.

Materac dla każdego

Ustalenie, jaki materac wybrać jest dość ciężkie, dlatego idealnym rozwiązaniem może być materac sprężynowy. Sprawdzi się zarówno u osób starszych, młodszych, par czy singli, ponieważ potrafi odpowiednio dostosować się do ciała każdej osoby, niezależnie od wieku czy wagi, jaką się na niego wywiera. Jest również dobrą opcją dla osób cierpiących na problemy związane z kręgosłupem, ponieważ tego rodzaju materace mogą posiadać status wyrobu medycznego.

Materace sprężynowe, które można nabyć w Krakowie różnią się od tych materacy produkowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Posiadają niezwykłe właściwości, z których może skorzystać każdym z nas, dlatego warto wziąć pod uwagę ten rodzaj materaca.