Wybór materaca odwracalnego niesie ze sobą bez wątpienia bardzo dużo korzyści. Zazwyczaj wskazane modele należą do szczególnie trwałych, a także świetnie nadają się dla osób zmagających się z wahaniami wagi.

Materac sprężynowy dwustronny

Wysokiej jakości materac do spania, którego wkład stanowią sprężyny kieszeniowe to świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli postawimy właśnie na modele dwustronne. Dodajmy tutaj, że wskazane wyroby na tle innych odróżnia fakt, że każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni, dzięki czemu na nacisk reagują w sposób indywidualny. Dobrym rozwiązaniem między innymi może okazać się Hilding Pasodoble. Z jednej strony znajdziemy matę kokosową, która sprawia, że całość wykazuje właściwości antyalergiczne, a także oddziałuje na jakość podparcia, a to między innymi za sprawą tego, że włókna połączono wysokiej jakości lateksem. Z drugiej umieszczone zostało naturalne włókno z agawy, a dokładniej Sizal. Z kolei za elastyczność i miękkość odpowiada niezwykle komfortowa pianka Flexifoam. Materac świetnie sprawdzi się dla osób, które szukają mocniejszego podparcia!

 Materac dwustronny dla dzieci i młodzieży

Jaki materac odwracalny wybrać?Jaki materac wybrać dla naszych najmłodszych i dlaczego dwustronny będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem? Pamiętajmy, że nasze pociechy cały czas rosną, dlatego decydując się na model, gdzie z łatwością możemy zmienić twardość odwracając go na druga stronę mamy pewność, że będzie służył naprawdę długo i jednocześnie cały czas w prawidłowy sposób podpierał ciało dziecka. Naszą uwagę przykuć powinien chociażby Hilding Funky. Jego wkład został wykonany z dwóch wysokoelastycznych pianek Flexifoam i wystarczy odwrócić go, żeby zmienić siłę podparcia. Dodatkową zaletą produktu jest pokrowiec Young, w którym całość umieszczono. Posiada on podwyższoną odporność na ścieranie, dzięki czemu utrzymanie go w czystości jest jeszcze prostsze!

Materac piankowy w wersji dwustronnej

Oczywiście nie możemy zapomnieć o produktach, które posiadają wkład piankowy. To właśnie wysokiej jakości pianki stanowią jeden z najszybciej rozwijających się surowców dostępnych na rynku, dlatego znajdziemy zarówno modele, jakie pod wpływem temperatury dopasowują się do kształtu naszego ciała, lecz również stabilniejsze materace, które są bardzo sprężyste i elastyczne. Jako przykład posłużmy się tutaj Hilding Rock and Roll. Ten wysokoelastyczny wyrób posiada dwie twardości i na pewno jest w stanie zapewnić nam zdrowy i nieprzerwany sen przez całą noc, dzięki temu, że w prawidłowy sposób podpierać będzie nasze ciało. Jest on odporny na odkształcenia, w związku z czym jego właściwościami możemy cieszyć się przez długie lata

Dobrze dobrany materac będzie nam służył przez długie lata, szczególnie jeśli właśnie wybierzemy dwustronny model, jaki jest w stanie dopasować się do naszych indywidualnych potrzeb. Chcąc zapoznać się z produktami odwiedzić możesz nasze sklepy stacjonarne – tutaj wskażmy chociażby salony w Krakowie.