Szukając nowego materaca przede wszystkim należy zastanowić się, kto będzie jego użytkownikiem. Podłoże do spania powinno być wygodne i dobrze by było, aby cechowało się funkcjonalnością oraz nowoczesnymi technologiami. Dzisiaj zajmiemy się materacem dla par. Czym powinien się cechować? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? I gdzie szukać najwyższej jakości podłoża do spania? Zapraszamy do lektury!

Cechy materaca dla pary

Materac do spania to rzecz, która jest użytkowana niemal każdej nocy, a czasami również w ciągu dnia. Jeżeli korzystają z niego dwie osoby, musi być odpowiednio dopasowany do obu użytkowników. Głównym atutem takiego produktu powinna być budowa umożliwiająca redukcję drgań wynikającą z ruchów drugiej osoby. Dzięki temu każda z nich może zaznać pełnowartościowego snu bez ryzyka wybudzania się w nocy. Ponadto taki materac musi być wytrzymały i odpowiednio elastyczny, aby pasował dla pary nawet o sporej różnicy wagi. Modele rekomendowanych marek, np. Hilding, są wykonane z bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów, a przy tym zastosowano w nich najnowsze rozwiązania technologiczne, aby były odporne na wieloletnią eksploatację.

Gdzie szukać materaca dla par?

Jaki materac wybrać dla pary?Szukanie właściwego podłoża do spania może wydawać się problematyczne, jednak wcale takie nie jest. Jeżeli mieszkacie w okolicach jednego z większych miast w Polsce – na przykład w Krakowie, możecie szybko znaleźć sklep stacjonarny w dogodnej dla Was lokalizacji. Po zapoznaniu się z charakterystyką interesujących modeli, w placówce macie możliwość zapytać o poradę eksperta oraz osobiście wypróbować, czy dane podłoże będzie dla Was obojga odpowiednie.

Czym kierować się przy wyborze?

Podczas poszukiwania idealnego podłoża do spania, warto zapoznać się ze wskazówkami odnośnie tego jaki materac wybrać. Przede wszystkim istotna jest jego twardość: powinna być dopasowana do Waszej wagi i preferencji. Jeśli nie jesteście pewni, jaki poziom będzie dla Was odpowiedni, zwróćcie uwagę na modele z możliwością regulacji twardości nawet do 6 poziomów. Kolejną kwestią jest fakt, że dane podłoże powinno idealnie pasować do wymiarów Waszego łóżka – nie może być zbyt małe i zbyt duże, ponieważ wpłynie to negatywnie na stan materaca. Ważne jest, aby cechował się on wysokim poziomem wentylacji, dzięki czemu we wnętrzu modelu nie będzie zbierać się kurz i wilgoć oraz alergogenne drobnoustroje.

W razie wątpliwości lub trudności ze znalezieniem idealnego modelu, możecie skontaktować się ze specjalistami, którzy na pewno pomogą Wam dobrać odpowiedni materac. Kontakt do nich znajduje się na stronie internetowej, ale warto pamiętać, że doradcy dostępni są także w sklepach stacjonarnych. Właściwy materac jest gwarancją osiągnięcia pełnowartościowego odpoczynku oraz relaksu i regeneracji całego organizmu.