Codzienność bywa trudna dla nas wszystkich, niezależnie czym się zajmujemy. Ogrom obowiązków przytłacza, a czasami nie można znaleźć ani chwili dla siebie. Wtedy tylko sen pozostaje czasem, kiedy możemy odpocząć i zadbać o swój umysł i ciało. Jak sprawić, aby łóżko stało się naszą oazą spokoju? Na pewno trzeba zacząć od wyboru najlepszego materaca, który będzie potrafił w pełni sprostać naszym wymaganiom. Hilding Flamenco to sprężynowy model, który na pewno nas nie zawiedzie, a zdrowy i komfortowy sen są w jego przypadku gwarantowane!

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe szczególnie wyróżniają się tym, że zapewniają nam najwyższą elastyczność punktową wypełnienia. To znaczy, że każda pojedyncza sprężyna należy do systemu niezależnych od siebie sprężynek, a to gwarantuje największą wygodę dla naszego ciała. Każda część naszego kręgosłupa i mięśnie, które marzą o odpoczynku po ciężkim dniu – mają szansę doznać pełnej regeneracji dzięki zastosowaniu w materacu właśnie sprężyny kieszeniowej. Dzięki zastosowaniu Multipocket w Hilding Flamenco, producent zapewnił jeszcze większą elastyczność punktową, przez co nasze śpiące ciało ma doskonałe wsparcie na całej swojej długości! Wysoka elastyczność sprawia, że materac dostosowuje się do naszej anatomicznej budowy, a więc czujemy się na naszym łóżku, jakby zostało stworzone idealnie dla nas i naszych potrzeb. W technologii Multipocket każda sprężynka pracuje osobno, a każdy kawałek materaca ma ich więcej, niż zdarza się to przeciętnie w innych sprężynowych wypełnieniach. Każda ze sprężyn daje naszemu ciału poczucie komfortu i dopasowuje się do danego obszaru kręgosłupa, co sprawia, że nie narażamy naszego układu mięśniowego-szkieletowego na ból i problemy z poruszaniem po obudzeniu się. Sprężynki te stworzyły 7 stref, które zapewniają każdej, osobnej partii ciała wysokie wsparcie. Warto wspomnieć, że takie rozwiązanie jest idealne dla par, u których różnica wagowa jest spora. Nigdy więcej budzenia siebie nawzajem przez nierówności materaca!

Hilding Flamenco - sprężyna multipocketSprężynowy materac Hilding Flamenco o dwóch twardościach.

Wypełnienie tego modelu stanowi nie tylko 7-strefowa sprężyna kieszeniowa Multipocket, ale i dwie dodatkowe części nawierzchnie. Po jednej stronie materaca mamy profilowaną płytę lateksową połączoną z pianką Flexifoam o wysokości 3,5 cm, która zapewnia sprężystość i elastyczność naszego wypełnienia. Gwarantuje nam to brak odkształcania się czy niewygodnych punktów na materacu. Po drugiej stronie producent zapewnił wysokoelastyczną piankę HR o wysokości 4 cm. Połączenie tych dwóch materiałów zapewnia dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, dzięki czemu nasze łóżko ma szansę oddychać i nie gromadzi niezdrowego nadmiaru wilgoci.

Pokrowiec? Wybierz najlepszy dla siebie!

Jeżeli dotychczasowy opis materaca sprężynowego Hilding Flamenco nas zachęcił, to stajemy przed wyborem pokrowca, którym otulimy nasze wypełnienie. Mamy do wyboru pokrowiec Tencel i pokrowiec Velvet. Ten pierwszy jest wykonany z antyalergicznych włókien wiskozowych. Ich wykorzystanie zapewnia kontrolę poziomu wilgotności w materacu poprzez pochłanianie nadmiaru wilgoci z ciała użytkownika. Wiskozowe włókna nie podrażniają skóry i świetnie zapobiegają rozmnażaniu się bakterii na zewnątrz i w środku wypełnienia. Tencel jest pokrowcem zdejmowalnym i można go prać w 60 °C. Pokrowiec Velvet jest bardzo miękki i delikatny w dotyku. Do jego uszycia zastosowano technologię Purotex. Wykorzystane w niej naturalne probiotyki zwalczają alergeny, przez które u śpiącego mogłaby aktywować się alergia na kurz czy problemy związane z astmą. Mikrokapsułki w pokrowcu zapewniają więc, że jest wysoce antyalergiczny i zapewni spokojny sen, a rano obudzimy się bez objawów alergii. Velvet można zdjąć i wyprać również w temperaturze 60°C. Który będzie lepszy? Zdecyduj sam.