Materace nawierzchniowe w Polsce traktowane są jako nowość. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia i zastosowania. Są bardzo uniwersalne i sprawdzają się w naprawdę wielu sytuacjach. Nazywa się je także nakładkami, czy topperami. Mają za zadanie regulować stopień twardości materaca bazowego, ale to nie jedyne ich zastosowanie. 

Czym dokładnie jest materac nawierzchniowy i kiedy go stosować?

Materac nawierzchniowy to po prostu cieńsza wersja materaca bazowego. Jego grubość to zazwyczaj 4 do 8 centymetrów. Nie mieści więc w sobie sprężyn, a zazwyczaj wykonywany jest z pianki o różnych właściwościach. Ma za zadanie wyrównać powierzchnię, na której śpisz, a także regulować twardość materaca bazowego. Jest również świetną opcją w przypadku zużytego już produktu, ponieważ znacznie zwiększa komfort snu na wysłużonej powierzchni. Chroni materac bazowy przed zabrudzeniami i pomaga w utrzymaniu higieny snu. Materace nawierzchniowe są zazwyczaj antyalergiczne, a ich wkłady dobrze cyrkulują powietrze. Dzięki temu produkty hamują rozwój bakterii, drobnoustrojów, czy grzybów. Są wyposażone w pokrowce, które możesz regularnie prać. Zachowują w czystości i świeżości materac bazowy oraz przedłużają jego żywotność. Są lekkie, więc wspaniale sprawdzą się podczas podróży. Mogą na przykład zastąpić karimatę i służyć za zdecydowanie bardziej wygodne łóżko podczas biwaku. Nakładkę możesz zabrać ze sobą, jeśli podczas podróży zatrzymujesz się w hotelu – znacznie zwiększą komfort snu na hotelowym łóżku.

Jaki materac wybrać?

Czy powinieneś inwestować w materac nawierzchniowy?Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki materac nawierzchniowy 180×200 będzie idealny. Wszystko zależy od Twoich preferencji, a dobór produktu jest bardzo indywidualny i subiektywny. Przed zakupem zastanów się czego konkretnie oczekujesz od produktu i jakie są Twoje potrzeby. Pomyśl także o tym, gdzie chcesz go wykorzystywać. Na rynku znajdziesz materace wykonane z pianki wysokoelastycznej, czy termoelastycznej, a także lateksu. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu stabilności powierzchni i dobrym podparciu dla ciała i kręgosłupa, warto zastanowić się nad materacem z pianki o zwiększonej gęstości. Produkty te trudno się odkształcają i kompleksowo dbają o zdrowie Twojego ciała. Jeśli powierzchnia, na której śpisz jest zbyt twarda, warto zakupić produkt z pianki termoelastycznej. Dzięki niej materac dopasuje się idealnie do kształtu Twojego ciała i stworzy efekt otulenia. To niezwykle wygodna opcja dla miłośników miękkich powierzchni.

Dobry materac, czyli?

Wybór odpowiedniego materaca może być trudny – powinieneś dokładnie sprawdzić właściwości produktu i dopasować zakup do swoich preferencji. Na rynku znajdziesz ogrom produktów, więc z pewnością masz w czym wybierać. Nie decyduj pochopnie i nie oszczędzaj na zakupie – dobry materac może posłużyć Ci nawet przez lata. Świetnym produktem jest materac nawierzchniowy Hilding Alt. Produkt zmiękczy powierzchnię dzięki piance termoelastycznej, która dopasuje się do krzywizn Twojego ciała. Jest elastyczny, a jednocześnie zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. To produkt bezpieczny dla alergików, ponieważ został wykonany z materiałów, które nie nasilają alergii. Możesz zdjąć z produktu pokrowiec i regularnie go prać, dzięki czemu zachowasz higienę snu.

Z pewnością warto zainwestować w materac nawierzchniowy, który posiada wiele zastosowań i jest solidnie wykonany. Nie zastanawiaj się długo i śpij wygodnie już dziś!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/