Coraz więcej osób skarży się na bezsenność i chroniczne zmęczenie. Jak się później okazuje, nie mają oni wyrobionych nawyków, które pomogłyby im efektywnie korzystać z nocnego wypoczynku, a ponadto śpią na źle dobranym materacu. Jak to zmienić?

Higiena snu sposobem na zdrowy sen

Jak wiadomo, istnieje pewien zbiór niepisanych zasad, które wyjaśniają, co zrobić, by nocny wypoczynek był możliwie jak najlepiej wykorzystanym czasem w ciągu doby. Warto je znać, by móc w pełni korzystać z tych kilku błogich godzin, które mają zregenerować ciało i umysł.

  • Regularne wietrzenie sypialni pozwala na stworzenie przyjemnego środowiska w pomieszczeniu.
  • Dbanie o regularny tryb życia to podstawa. Kładzenie się spać i wstawanie o podobnych porach daje poczucie bezpieczeństwa, a ponadto pomaga uregulować zegar biologiczny, dzięki czemu zasypianie i przebudzanie stanie się zdecydowanie prostsze.
  • Zbilansowana dieta wpływa na wiele różnych aspektów życia, w tym również na sen. Warto ograniczyć spożywanie kofeiny, alkoholu i cukru.
  • Regularna aktywność fizyczna to bardzo często powtarzana rada, o której mówi się nie bez powodu. Delikatne zmęczenie treningiem (nawet tym krótkim i mało intensywnym, takim jak spacer) zdecydowanie ułatwi zasypianie i poprawi jakość snu.
  • Relaks przed snem bez światła niebieskiego to prosty przepis na sukces. Książka, rozmowa, czy prowadzenie dziennika to idealny sposób na to, by wyciszyć się przed snem.

Materac piankowy – doskonałe rozwiązanie dla każdego

Materac piankowy - komfort w przystępnej cenieWydawać by się mogło, że wysoka jakość i przystępna cena nie idą w parze. Materace piankowe są jednak doskonałym dowodem na to, że jak najbardziej można połączyć te dwie cechy. Podłoża zbudowane na bazie pianek termoelastycznych, wysokoelastycznych i lateksowych posiadają masę pozytywnych cech:

  • umiejętność dopasowywania się do sylwetki osoby śpiącej z uwzględnieniem newralgicznych punktów, takich jak biodra,
  • wyjątkowa sprężystość, dzięki której komfort użytkowania jest jeszcze większy,
  • optymalna wentylacja wkładu zapewniona dzięki otwartokomórkowej strukturze wyrobów tego typu,
  • wysoka trwałość, czyli gwarancja, że produkt zachowa swoje pierwotne właściwości przez długie lata od zakupu,
  • doskonały stosunek ceny do jakości.

Każdy z nas spędza w łóżku średnio ⅓ swojego życia. To cała masa czasu, którą należy dobrze wykorzystać, by cieszyć się dobrym samopoczuciem. Materac piankowy to produkt, który Ci w tym pomoże, a ponadto zrobi to stosunkowo niewielkim kosztem.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/