Na rynku znajdziesz wiele materacy sprężynowych w tradycyjnych i nowoczesnych wersjach. Wiele z nich opiera się aktualnie na wypełnieniach z dużą ilością sprężyn działających niezależnie od siebie. Sen na materacach sprężynowych jest bardzo komfortowy, a dodatkowo zapewniają one perfekcyjne wsparcie kręgosłupa. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Czym jest materac sprężynowy?

Wiele osób decyduje się na zakup materaca sprężynowego ze względu na jego trwałość i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Obecnie rynek oferuje nowoczesne modele typu multipocket, czy kieszeniowe. Materace sprężynowe są bardzo odporne na odkształcenia i mogą służyć naprawdę przez lata. Zastosowane w wypełnieniu produktu sprężyny wykonywane są z trwałych surowców, dzięki czemu zachowują swój kształt bardzo długo. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom materace sprężynowe zapewniają bardzo dobre podparcie dla całego ciała, a w szczególności dbają o kręgosłup. Są dobrym rozwiązaniem dla osób o nieco wyższej masie ciała i wyróżniają się wysoką elastycznością punktową. Dzięki temu materac ugina się tylko w miejscu położenia ciężaru i nie przenosi drgań. Właściwość ta sprawia także, że Twoje ruchy podczas snu są niewyczuwalne dla partnera. Dodatkowo materac idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała, a wiele modeli sprężynowych posiada kilka stref twardości. Gwarantuje to bardzo wygodny sen i zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas wypoczynku.

Rodzaje materacy sprężynowych

Materace sprężynowe - sprawdź ofertę w swoim mieście!Większość z nas dobrze zna tradycyjne modele sprężynowe. Producenci stawiają jednak na nowoczesne rozwiązania i oferują modele wyposażone w innowacyjne rozwiązania. Materac kieszeniowy zbudowany jest ze sprężyn, które pracują niezależnie od siebie. Każda z nich zamknięta jest w osobnym fragmencie materiału. Dzięki temu rozmiar ciała użytkownika rozkłada się równomiernie na podłożu, a kręgosłup zyskuje odpowiednie podparcie. Modele kieszeniowe wyróżniają się także różnymi strefami twardości, które dbają o zdrowie i pozwalają na komfortowy wypoczynek. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z problemami z kręgosłupem, czy par, ponieważ zapewniają elastyczność punktową. Materace multipocket posiadają jeszcze więcej sprężyn niż modele kieszeniowe. Dzięki temu zapewniają najwyższy komfort wypoczynku i zapobiegają powstawaniu wad postawy. Wiele z nich wypełnionych jest lateksem, czy pianką termoelastyczną – są więc miękkie i niesamowicie wygodne.

Stopień twardości

Stopień twardości materaca powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb jego użytkownika. Pamiętaj jednak, że nie może być on zbyt twardy, albo zbyt miękki. W bardzo miękkich modelach Twoje ciało szybko się zapadnie i nie otrzyma odpowiedniego podparcia. Sen na zbyt twardych materacach może być przyczyną bólu pleców i mięśni, a nawet powstawania wad postawy. Miękkie materace powinny wybierać osoby ważące do 60 kilogramów, średnie od 50 do 80 kg, a na twarde powinny decydować się osoby ważące ponad 100 kilogramów. Stopień twardości materaca to bardzo istotna kwestia, którą powinieneś zabrać pod uwagę przy zakupie produktu. Modele sprężynowe oferują materace Pisz i Kamienna Góra.