Bardzo wiele osób narzeka na swoje singielskie życie. Przestój w związkach ma jednak kilka istotnych plusów! Jednym z nich jest totalna w kwestii wyboru czegokolwiek. Tylko od Ciebie zależy co ugotujesz dziś na obiad, na jaki kolor pomalujesz ściany oraz jaki materac wybierzesz!

Wybierasz materac? Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę!

Zakup materaca wbrew pozorom nie jest aż tak prostym zadaniem! Rynek sypialniany od kilku lat bardzo intensywnie się rozwija, a co za tym idzie, w ofertach sklepów stacjonarnych i internetowych pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji. Dla przykładu, w salonie materace Hilding w Łodzi znajduje się kilkaset propozycji o różnych właściwościach. Jakie są więc najważniejsze parametry, na jakie należy zwracać uwagę podczas zakupów?

  • Twardość materaca powinna być dopasowana do wagi użytkownika, ale nie tylko. Liczą się również jego indywidualne preferencje oraz wzrost. Ciężar rozkłada się bowiem zupełnie inaczej w przypadku osoby mierzącej 160 cm, a w przypadku osoby o tej samej wadze, której wzrost przekracza 190 cm.
  • Rozmiar podłoża do snu zależy przede wszystkim od wielkości pokoju, a także od preferencji użytkownika. Pojedyncze materace zaczynają się od wymiaru 80×100, a kończą na 120×100.  Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kupić większy, dwuosobowy produkt.
  • Rodzaj wypełnienia. Dwie podstawowe grupy podłoży do snu to materace sprężynowe oraz piankowe – zarówno jedne, jak i drugie mają wiele zalet, dlatego wybór należy do osoby zainteresowanej.

Materac dla singla - zakup online czy stacjonarnie?Czy wybór odpowiedniego podłoża do snu naprawdę jest tak istotny?

„Dlaczego posiadanie dobrze dobranego podłoża do snu jest tak ważne?” – usłyszałeś/aś kiedykolwiek to pytanie lub je komuś zadałeś/aś? Prawdopodobnie tak. Odpowiedź na nie jest jednak bardzo prosta. Materac jest elementem wyposażenia sypialni, który odpowiada za to, w jaki sposób układa się ciało użytkownika podczas snu. Podłoże do snu nie może być:

  • zbyt miękkie, ponieważ ciało osoby śpiącej zapada się, a ona odczuwa dyskomfort, niekiedy nawet ból,
  • zbyt twarde, ponieważ efekcie poszczególne mięśnie są narażone na nadmierne napięcie.

Jak można się więc domyślać, każdy powinien znaleźć pewien „złoty środek”, dzięki któremu noc będzie przebiegała spokojnie. W końcu to właśnie od przespanej nocy zależy, czy następny dzień przebiegnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy.

Zakup materaca wysokiej jakości to gwarancja najwyższego komfortu użytkowania w przystępnej cenie. Niezaprzeczalnym atutem tego typu produktów jest ich wytrzymałość i odporność na odkształcenia, dzięki czemu produkt będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata. Jeśli chcesz poczuć różnicę wynikającą ze stosowania akcesoriów sypialnianych najwyższej jakości, odwiedź sklep materace Hilding w Kielcach i wybierz produkt idealny dla siebie.