Po ciężkim dniu człowiek nie marzy o niczym innym, jak wygodnym łóżku i komfortowym odpoczynku. Zapewnić go może cicha sypialnia z odpowiednio dopasowanym do potrzeb użytkownika materacem, jakim może być materac lateksowy. Odpowiada on nie tylko za wysokiej jakości relaks, ale także i higieniczne środowisko. Czym zatem jest materac lateksowy i dlaczego zapewnia wyjątkowy odpoczynek? 

Budowa materacy lateksowych

Materace do spania zapewniają niezwykle komfortowy i efektywny sen, jednak ich wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkownika, takich jak twardość, wiek czy stan zdrowia. Idealnym materacem dla każdego będą materace lateksowe. Nadają się one zarówno dla nastolatków, osób dorosłych, jak i seniorów. Jednocześnie materace lateksowe to szczególna propozycja dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Jest to możliwe dzięki porowatej strukturze oraz specjalnemu systemowi nacięć, które w znaczący sposób usprawniają cyrkulację powietrza. Dodatkowo sam materiał, z którego tego rodzaju materace powstały jest wyjątkowy, ponieważ jest to pianka lateksowa wykorzystująca właściwości kauczuku oraz innych syntetycznych, nieuczulających materiałów, takich jak lateks. W ten sposób zapewnia wyjątkowe właściwości, z których może skorzystać użytkownik!

Właściwości materacy lateksowych Materace lateksowe – odprężający wypoczynek dla każdego

Materace lateksowe z uwagi na swoją budowę oraz wkład posiadają liczne właściwości. Są to:

  • wysoka sprężystość,
  • trwałość oraz odporność na odkształcenia,
  • elastyczność,
  • zapewnienie stabilnego podparcia dla kręgosłupa i całego ciała,
  • wysoka higieniczność wkładu,
  • antyalergiczność.

Materace lateksowe świetnie sprawdzą się w każdej sypialni, a to wszystko z uwagi na doskonałe podparcie całego ciała oraz uniwersalne cechy. Wśród materacy lateksowych dostępnych na rynku znajduje się również kilka propozycji od Hilding Anders.

Materace lateksowe od Hilding Anders

W ofercie renomowanego producenta, jakim jest Hilding Anders można znaleźć kilka materacy z wkładem lateksowym. Może on być, tak jak w przypadku Hilding Melody – w całości złożony z pianki lateksowej. W ten sposób materac posiada tylko cechy płynące z zastosowania tego materiału, jednocześnie odznaczają się elastycznością na każdego rodzaju stelażach (nawet regulowanych) oraz przystosowaniem obu stron do użytkowania. Jednak w ofercie znaleźć można również modele, które posiadają tego rodzaju piankę dodatkowo. Zalicza się do nich chociażby materac ze statusem wyrobu medycznego – Hilding Makarena. Posiada on dodatkowo sprężyny kieszeniowe typu Multipocket, piankę termoelastyczną oraz FlexiFoam, dzięki którym zapewnia najlepsze warunki do spania. Dodatkowo zapewnia użytkownikowi dwie twardości – H2 po jednej stronie materaca i H3 po drugiej. Nie można zapomnieć o jego właściwościach prozdrowotnych, które w znaczny sposób niwelują ból powstały w wyniku chorób lub schorzeń kręgosłupa.

Materace lateksowe od Hilding zapewnią niejednej osobie wyjątkowy wypoczynek oraz regeneracyjny sen. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla siebie model i już od dziś cieszyć się wysokiej jakości snem oraz higienicznymi warunkami. W końcu na materacach lateksowych wyśpi się każdy – nastolatek, osoba dorosła, senior czy alergik!