Na współczesnym rynku znajdziemy liczne produkty do spania, wśród których na jakość i efektywność naszego snu wpływają przede wszystkim materace. Stanowią one podstawowy element wyposażenia łóżka, z uwagi na co warto, aby były odpowiednio dopasowane do użytkownika. Zatem, co wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Materace Fit.4.Sleep – jak znaleźć najlepszy dla siebie model? 

Każdy z nas jest inny, dlatego przy zakupie produktów do spania, takich jak materace Fit.4.Sleep nie warto kierować się opiniami znajomych, a osobistymi potrzebami oraz preferencjami. Jednak tak ogólna kwestia zazwyczaj sprawia, że i tak nie wiemy, na jakie czynniki zwrócić uwagę. Otóż warto przede wszystkim skupić się na:

  • wadze oraz wzroście pozwalających odpowiednio dopasować twardość modelu,
  • stan zdrowia, który dotyczy zarówno kręgosłupa, jak i alergii,
  • wiek użytkownika, gdyż inne modele są zalecane nastolatką, a inne seniorom.

Materace Fit.4.Sleep – czym wyróżniają się modele piankowe? 

Materace Fit.4.Sleep - piankowe czy sprężynowe?Każdy produkt do spania jest inny pod względem cech oraz właściwości, które w dużej mierze wynikają z zastosowanego wypełnienia. Materace Fit.4.Sleep z wkładem piankowym wykorzystują przede wszystkim innowacyjną piankę wysokoelastyczną. Wyróżnia się ona zwiększoną sprężystością, wytrzymałością oraz odpornością na odkształcenia, przez co idealnie sprawdzi się w sypialnie niemalże każdego z nas! Oprócz tego, jej właściwości sprawiają, że jest w stanie zagwarantować idealne wsparcie ciała użytkownika, tym samym umożliwiając regenerację mięśni, a także spokojny wypoczynek. Warto również zaznaczyć, że modele piankowe to produkty o 4 komfortach, które można uzyskać poprzez odwrócenie na drugą stronę! W ten sposób jesteśmy w stanie prawidłowo dopasować odczuwalną twardość do osobistych preferencji. Oprócz tego wyróżniają się szeroką gamą pod względem rozmiarów, wśród których wyróżnić można materace 80×200 lub 160×200 cm.

Materace Fit.4.Sleep – jakie właściwości mają modele sprężynowe? 

Materace sprężynowe najczęściej kojarzą nam się z produktami, które jeszcze kilkanaście lat temu były niekomfortowe z uwagi na wychodzące sprężyny i często pojawiające się odkształcenia. Jednak, współczesne modele, takie jak innowacyjne materace Fit.4.Sleep wyróżniają się zastosowaniem zrewolucjonizowanej sprężyny kieszeniowej. Jej unikalne właściwości wynikają z faktu, iż każda ze sprężyn została osadzona w osobnej kieszonce materiałowej, przez co nie mają ze sobą kontaktu, a podłoże może pracować w sposób niezależny pod wpływem nacisku ciała użytkownika. Co więcej, tego typu produkty wyróżniają się licznymi właściwościami, w tym znaczną redukcją drgań, wysoką elastycznością punktową oraz sprężystością. Ponadto, są w stanie odpowiednio dopasować się do użytkownika, a także są dostępne w licznych wariantach, przez co wyróżniamy materace 90×200, 120×200 czy nawet 180×200 cm.

Chcąc się wyspać w komfortowych warunkach, warto w pierwszej kolejności postawić na wysokiej jakości materace Fit.4.Sleep. Ich zróżnicowane wypełnienie, cechy oraz właściwości gwarantują, że każdy z nas jest w stanie znaleźć coś dla siebie!

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!