Spokojny sen po ciężkim dniu jest jednym z najważniejszych elementów życia każdego z nas. Z racji tego, że w łóżku spędzamy około ⅓ naszego życia, warto podczas urządzania sypialni postawić na produkty, które będą zapewniać jak najwyższy komfort snu. Dlatego dowiedz się jak urządzić sypialnię jednoosobową, aby spełniała ona Twoje wszystkie oczekiwania.

Materac to podstawa komfortowego snu

Aranżując sypialnie dla singla, jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ nie musimy brać pod uwagę potrzeb i oczekiwań drugiej osoby. Najważniejszym elementem każdej sypialni jest materac, który zapewni nie tylko dobrej jakości sen, ale także bezpieczeństwo dla Twojego kręgosłupa w nocy. Co jest ważne podczas wyboru materaca? Jednym z najważniejszych aspektów jest twardość materaca. Powinna być dopasowana do wagi użytkownika. W przypadku osób z alergiami postaw na materace z odpowiednią wentylacją wkładu. Natomiast dla osób schorowanych zleca się produkty ze statusem wyrobu medycznego. Dobrym rozwiązaniem są również modele, które posiadają zdejmowane pokrowce, z możliwością prania ich w pralce. Pozostaje jeszcze kwestia rozmiaru oraz rodzaju wypełnienia. Najczęściej wybierane wkłady materaców to te zbudowane ze sprężyn lub pianek. Jeśli chodzi o rozmiar podłoża do spania, materac sprężynowy 80×200 lub piankowy będzie już odpowiedni dla jednej osoby. Oczywiście jeśli możemy pozwolić sobie na szerszy model, jak najbardziej jest to wskazane. Co do długości materaca, powinien on być dłuższy o ok. 20 cm od jego użytkownika.

Aranżacja sypialni jednoosobowej — poradyA co z poduszką i kołdrą?

Podstawą zdrowego wypoczynku jest właściwie dopasowany materac, ale jak się okazuje nie tylko! Niemniej ważna jest poduszka i kołdra. Dobrze dobrana poduszka zapewnia prawidłowe ułożenie szyi i głowy w ciągu nocy, a co za tym idzie, o poranku nie będziemy czuć bólu spowodowanego złym ułożeniem. Na rynku dostępne są różnego rodzaju wypełnienia. Poduszki syntetyczne sprawdzą się idealnie dla osób z alergią na roztocza i drobnoustroje. Poduszka z pierza będzie dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którym zależy na przytulnym efekcie otulenia. Pozostał wybór kołdry, w przypadku niej oprócz wypełnienia ważne jest także to, aby zapewniała komfort termiczny o każdej porze roku.

 

Aranżacja sypialni – co jeszcze jest ważne

Urządzając swoją sypialnię oprócz dobrej jakości materaca i akcesoriów sypialnianych pamiętaj o prawidłowej aranżacji przestrzeni. W sypialni nie powinien znajdować się telewizor czy innego rodzaju sprzęt elektroniczny. Również zbędne rzeczy powinny zostać z niej wyniesione. Ma to być miejsce, w którym możemy się zrelaksować po całym dniu, stąd powinno zadbać się o to, aby nic nas nie rozpraszało. Jeśli chodzi o oświetlenie, rekomendujemy postawienie na ciepłe barwy, nieemitujące niebieskich odcieni, które pobudzają mózg. Dodatkowo kupmy zaciemniające rolety lub zasłony, które ułatwią zasypianie. Jeśli chcemy nadać sypialni przytulności, obok łóżka możemy ustawić szafkę nocną, na której stanie lampka, ramka ze zdjęciami lub ozdobna figurka. Dodatkowo na ziemi warto położyć pluszowy dywan, po którym można będzie stąpać o poranku.

Wyposażając miejsce do spania, zadbaj o to, aby była ona pomieszczeniem pozwalającym na odpoczynek po ciężkim dniu. Dlatego właśnie tak ważne jest postawienie na produkty wysokiej jakości.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/