Materace SleepMed to synonim nowoczesności i zaawansowanej technologii w dziedzinie snu. Dlaczego? Jak się okazuje, firma ta nieustannie dąży do doskonałości, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które mają na celu poprawę jakości snu i zdrowia użytkowników. A o jakich kwestiach warto wiedzieć? Oto dlaczego materace SleepMed wyróżniają się na tle konkurencji!

Dlaczego lepiej inwestować w materace wykorzystujące innowacyjne technologie?

Jakie są innowacyjne technologie w produkcji materacy SleepMed?Inwestowanie w materace wykorzystujące innowacyjne technologie to decyzja, która przynosi szereg korzyści – przede wszystkim dla Twojego zdrowia. Masz tutaj do czynienia z gwarancją zdrowego snu poprzez zapewnienie komediowych warunków oraz niemalże idealnego dopasowania się podłoża do anatomicznej sylwetki ciała użytkownika. Na współczesnym rynku można znaleźć wiele różnych produktów, a wśród nich wyróżnia się materac SleepMed. Spełnia on standardy współczesnego człowieka, gdyż dzięki innowacyjnym technologiom odpowiada za efektywny wypoczynek. Co ciekawe, sprawdzi się w sypialni każdego i to niezależnie od stanu zdrowia! Mogą go wykorzystywać osoby zdrowe lub chcące po prostu wyspać się w komfortowych warunkach. Jednak posiadają one status wyrobu medycznego, co oznacza, że pozytywnie przeszły szereg rygorystycznych testów. Dzięki temu mogą zapewnić właściwy wypoczynek nawet osobom zmagającym się z wadami postawy czy schorzeniami kręgosłupa. A oto nie wszystko!

Idealne dopasowanie do użytkownika poprzez regulację twardości

Z pewnością większość osób ma problem z prawidłowym dopasowaniem twardości. Na kwestię tą wpływa wiele czynników, w tym waga użytkownika czy indywidualne preferencje. Jednak marka SleepMed jest w stanie sprostać potrzebom współczesnego człowieka, gdyż każdy model posiada ruchomą warstwę pianki termoelastycznej. Oznacza to, że jesteś w stanie stworzyć 4 różne stopnie twardości! A jeśli to nadal mało, to warto wybrać modele posiadające dodatkowo odpinany top, gdyż dzięki niemu są w stanie zagwarantować aż 6 stopni twardości! Teraz z pewnością kłopot z doborem twardości nie będzie stanowił dla Ciebie żadnego problemu. W końcu – jeśli tylko coś Ci nie odpowiada, to możesz od razu zmienić odczuwalną twardość.

Przyjemnie otulające pianki termoelastyczne

Oczywiście pianki termoelastycznej posiadają swoje dodatkowe właściwości. Przede wszystkim są w stanie reagować na ciepło oraz nacisk ciała użytkownika, co sprawia, że niemalże idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy. Pianka VitaRest® i Celsius-Waterlily® to posiadają również właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne, przez co są rekomendowane przez lekarzy. Dodatkowo w ofercie znajdują się modele wykorzystujące piankę termoelastyczną Visco Bio, która wykorzystuje naturalne surowce, takie jak olej rycynowy. Oznacza to, że jest jeszcze bardziej hipoalergiczna, a także wykazuje dodatkowe właściwości.

Higieniczne warunki dzięki technologii Airforce

Niezwykłym osiągnięciem jest wykorzystanie w materacach SleepMed technologii Airforce. To właśnie ona, poprzez innowacyjne nacinanie pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, odpowiada za maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Wówczas możesz mieć pewność, że ciepło i wilgoć wytworzone przez organizm będą natychmiastowo usuwane. Do tego wystarczą naturalne ruchy ciała. Takie rozwiązanie zostało wykorzystane w innowacyjnej piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi podstawę wypełnienia materaców SleepMed.

Innowacyjne pokrowce jako krok w przyszłość

W ofercie SleepMed są różne materace ze statusem wyrobu medycznego, jednak w zależności od kolekcji, mogą być wyposażone w jednej z dwóch dostępnych pokrowców. Pokrowiec Merced z taśmą 3D to elegancka powłoka, która poprzez specjalne perforacje na powierzchni gwarantuje odczuwalny efekty masażu. Oprócz tego elastyczna taśma 3D usprawnia obieg powietrza, a specjalna apretura zmiękczająca (hydrophilic softener) nadaje dzianinie wyjątkową miękkość. Drugą opcją jest pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Wyróżnia go fakt, iż posiada dzianinę nasączoną apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków. Zmniejsza ona ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, zapewniając tym samym świeże i czyste środowisko snu. Oznacza to, że materace SleepMed są idealne na każdego – w tym alergików!

Gwarancja jakości, jaką zapewnia certyfikat AEH

Każdy dostępny w ofercie materac SleepMed został poddany dokładnej analizie przeprowadzonej w słynącym z nowatorskiego podejścia do materacy Laboratorium Sleep-Lab. Oznacza to, że we współpracy z niezależnym Szwajcarskim Instytutem AEH każdy model został przetestowany pod kątem czterech najważniejszych parametrów. Obejmują one:

  • ergonomię, która określa stopień dopasowania materaca do ciała użytkownika,
  • higienę, która obejmuje głównie gwarancję czystości i świeżości w czasie wypoczynku,
  • klimat, kory jest parametrem związanym z właściwym przepływem powietrza wewnątrz materaca oraz prawidłową regulacją poziomu wilgotności i temperatury ciała,
  • trwałość, która wyraża odporność na nacisk, odkształcenia, oddziaływanie wilgoci oraz zmieniającą się temperaturę.

Innowacyjne technologie stosowane w materacach SleepMed to gwarancja zdrowego, a zarazem komfortowego snu. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak technologia Airforce, pianki termoelastyczne czy sprężyny kieszeniowe typu Multi, materace te dostosowują się do indywidualnych potrzeb użytkowników, zapewniając optymalne wsparcie i wygodę.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.