Niemal każdy rodzic prędzej czy później dowiedział się, że przy zasypiającym dziecku nie zawsze trzeba chodzić na palcach. Bardzo pomocny okazuje się bowiem szum suszarki do włosów, który przypomina dziecku odgłosy słyszalne w brzuchu mamy, a także kołysanki. Jest jednak coś, co jest zdecydowanie lepszą alternatywą dla szybko przegrzewających się urządzeń AGD – są to zabawki do usypiania. Jak się jednak okazuje, są one przeznaczone nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych.

Dla najmłodszych

Cała idea zabawek do usypiania opiera się oczywiście na najmłodszych dzieciach. Szumisie zostały bowiem wymyślone przez młodą mamę, Anię Skórzyńską, która chciała znaleźć alternatywę dla suszarki – sprzętu AGD, który lepiej niż cokolwiek innego usypiał jej synka. Właścicielka firmy, która dziś stała się popularna w ponad dwudziestu krajach, zdecydowała się stworzyć maskotki, które na pierwszy rzut oka wyglądają zupełnie normalnie. W ich wnętrzu znajduje się jednak szumiące „serce” (mechanizm), które każdego wieczora pomaga tysiącom dzieci zasnąć. Rodzice mogą wybierać pomiędzy pięcioma różnymi szumami. Wśród nich wyróżnia się:

  • szum przypominający dźwięk suszarki,
  • szum o niższych częstotliwościach,
  • szum fal morskich,
  • szum padającego deszczu,
  • szum wód płodowych z bijącym sercem.

Rodzice za pomocą jednego przycisku są w stanie włączyć zabawkę, zmienić rodzaj wydawanych dźwięków oraz zmienić głośność. Funkcjonalność produktu idzie więc w parze z uroczym wyglądem, który uwielbia każde dziecko.

Dla starszych dzieci

Dla kogo zabawki do usypiania?Co w takim razie zrobić w sytuacji, gdy dziecko wyrośnie z szumów naśladujących dźwięki słyszane w brzuchu matki? W takiej sytuacji można wybrać zabawkę przeznaczoną dla tzw. ,,starszaków”, a mianowicie misia z kołysankami. Mechanizm znajdujący się wewnątrz ma w swojej pamięci 16 polskich kołysanek (zarówno w wersji śpiewanej, jak i nuconej). Doskonale sprawdza się jako samodzielna zabawka usypiająca, jak również w roli podkładu dla śpiewu rodzica. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest – podobnie jak w przypadku maskotek szumiących – łatwość obsługi. Śpiewające Szumisie są jednak wyposażone w dodatkowy gadżet – posiadają funkcję nagrywania, dzięki czemu rodzice mogą nagrać swój głos, dzięki któremu dziecko poczuje się komfortowo i bezpiecznie.

Dla dorosłych

Dla niektórych może się to okazać zaskakujące, natomiast szumy potrafią wspomóc regenerację organizmu również u osób dorosłych. Urządzenie SzumMi powstało myślą o tych, którzy mają problemy z zasypianiem i wielokrotnie budzą się w nocy. W pamięci tego niewielkiego sprzętu znajdują się 3 rodzaje szumów (biały, różowy, Browna) oraz 5 naturalnych dźwięków stworzonych właśnie na ich bazie. Rozwiązanie tego typu bardzo pozytywnie wpływa na jakość snu użytkownika. Wbudowany czujnik hałasu sprawia ponadto, że urządzenie aktywuje się, gdy pojawia się ryzyko wybudzenia osoby śpiącej ze snu. SzumMi jest lekkie i kompaktowe, dlatego można zabrać go ze sobą w podróż i traktować jako funkcjonalny gadżet.

Innowacyjne urządzenia pomagające w zasypianiu to konieczność w wielu przypadkach. Są one dostępne w bardzo wielu odsłonach, dzięki czemu trafiają w gusta użytkowników w każdym wieku. Nie warto czekać – jak najszybciej zadbaj o zdrowy sen i wybierz model idealny dla siebie na stronie Sleeping House.